Morgan Stanleyn johtajat: Perinteinen pankkipäivä on hiipumassa

Morgan Stanleyn johtajat: Perinteinen pankkipäivä on hiipumassa

Morgan Stanleyn johtajat kertovat, että pankkitoiminnan perinteinen aikataulu on muuttumassa tokenized-tuotteiden yleistyessä. Muutos vaikuttaa erityisesti varainhoitoon ja digitaalisiin sijoituksiin.

Tokenoidut tuotteet tuovat digitaaliset varat laajempaan käyttöön

Galindon mukaan tokenized-tuotteet mahdollistavat sijoituskohteita, joihin aiemmin oli vaikea päästä käsiksi. Hän uskoo, että nämä tuotteet tavoittavat ensiksi sijoittajia, jotka eivät seuraa kryptomarkkinoita aktiivisesti.

Varainhoidon asiakkaat ovat Galindon mukaan aiempaa valmiimpia digitaalisiin sijoituksiin bitcoinia laajemmalla skaalalla.

Monivaluuttaiset ETF:t seuraava askel

Wallace nostaa esiin kasvavan kiinnostuksen monivaluuttaisiin ja monituotteisiin digitaalisiin ETF:iin. Tuotekehitys etenee sijoittajien kysynnän mukaan.

Graseck arvioi siirtymän vievän vuosia kuukausien sijaan, mutta suunta on selvä.

Pähkinänkuoressa

  • Tokenoidut tuotteet voivat tuoda digitaaliset varat laajempaan käyttöön.
  • Sijoittajat hakevat bitcoinia monipuolisempia digitaalisia sijoitusvaihtoehtoja.
  • Monivaluuttaiset ETF:t ovat seuraava innovaation vaihe digitaalisissa varoissa.

UKK – useimmin kysytyt

Mitä Morgan Stanleyn johtajat tarkoittavat tokenized-tuotteilla?

He viittaavat digitaalisiin versioihin perinteisistä sijoituskohteista, jotka mahdollistavat laajemman pääsyn markkinoille.

Kuinka nopeasti muutos tapahtuu?

Graseckin mukaan siirtymä vie vuosia, ei kuukausia.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *